Continental Trade Sp. z o. o.

Mika

Dyski mikowe

Dyski mikowe produkowane są z wysoko gatunkowej miki typu muskowit i mają doskonałe parametry optyczne, są gładkie i odporne na zadrapania. Dyski przycinane są precyzyjnie na indywidualne życzenie klienta.

Popularnym zastosowaniem dysków mikowych jest ochrona przed erozją szkieł wziernych oraz szkieł płaskich w wizjerach przepływu. Szkła narażone na kontakt z cieczami agresywnymi, wodą kotłową, parą wodną a także pracujące w wysokiej temperaturze i ciśnieniu podlegają erozji widocznej jako matowienie powierzchni szkła. Ubytki warstwy szkła powodują zmniejszenie jego wytrzymałości i skracają okres bezpiecznej eksploatacji. Zastosowanie osłon mikowych zdecydowanie zmniejsza erozję szkła i pozwala na jego dłuższą eksploatację. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Osłony mikowe.

Cięte matrycowo lub obrabiane mechanicznie dyski używane są we wziernikach, wizjerach poziomu, aparatach do oddychania, urządzeniach telekomunikacyjnych.

Przykłady zastosowań:

  • ochrona szkła aluminosilikatowego, borokrzemowego przed działaniem pary i wody
  • ochrona szkła przed działaniem kwasów i substancji agresywnych, korozyjnych

Mikowe dyski eliminują ryzyko powstawania pęknięć, złamań i odprysków szkieł.

Dane prezentowane w niniejszym opracowaniu oparte są na najlepszej wiedzy. Continental Trade zastrzega sobie możliwość ich aktualizacji i wprowadzania zmian zgodnie z postępem wiedzy i techniki. Podane dane nie są jednak podstawą przyjęcia odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie, które jest uwarunkowane wieloma czynnikami, wymagającymi rozpoznania dla każdego indywidualnego przypadku.