Continental Trade Sp. z o. o.

Szkło

Filtry hutnicze i kolorowe

Filtr hutniczy ze szkła Infrazor

Filtry hutnicze

Oferujemy filtry do obserwacji topionych materiałów w piecach hutniczych. Filtry te zapewniają niezbędną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania występującego podczas topienia materiałów, absorbują szkodliwe promieniowanie podczerwone w zakresie 780 - 2000 nm oraz eliminują promieniowanie UV (poniżej 380 nm).

Filtry te oferujemy w różnych stopniach ochrony np. szkło INFRAZOR metalizowane o stopniu ochrony DIN 7 grubość 2,2-2,8 mm stosowany jest w piecach, gdzie temperatura dochodzi do 1650°C. Największy rozmiar oferowanych filtrów wynosi 400 x 200 mm.

Więcej informacji zawarto w zakładce poniżej.

Filtry hutnicze ze szkła INFRAZOR
Przepuszczalność szkła Infrazor - filtra hutniczego
Wykres przepuszczalności szkła INFRAZOR

Szkło INFRAZOR pozwala na obserwację procesów zachodzących w piecach hutniczych (wytop stali, szkła itp.) bez obawy o uszkodzenie wzroku. Szkło blokuje promieniowanie ultrafioletowe (czyli fale od długości < 380 nm) oraz promieniowanie podczerwone (czyli fale o długości > 780 nm). Tłumione jest także promieniowanie widzialne, ale w stopniu pozwalającym na obserwację światła o dużej intensywności. Właściwości te ilustruje wykres przepuszczalności promieniowania pokazany obok.

Szkło INFRAZOR produkowane jest w wielu tzw. stopniach ochrony (ang. shade level) zależnie od temperatury panującej w piecu:

Stopień ochronyTemperaturaGrubość szkła
2 1 100 °C bd
2,5 *) 1 140 °C bd
3 1 210 °C bd
4 1 290 °C 1,7 - 2,3 mm
5 1 390 °C 2,2 - 2,8 mm
6 1 500 °C 2,3 - 2,9 mm
7 1 650 °C 2,3 - 2,9 mm
8 1 800 °C 2,3 - 2,9 mm

*) dostępny tylko u niektórych producentów
bd - brak danych

Szkło o poziomie ochrony 4 - 8 może być metalizowane, co powoduje lepsze odbijanie promieniowania podczerwonego (czyli ciepła). 

Szkło INFRAZOR może być dostarczone w postaci płaskich arkuszy o maksymalnych wymiarach 700 x 300 mm lub wyciętych krążków. Grubość szkła wynosi od 2,2 mm do 2,7 mm.

 


Filtr szklane kolorowe

Szybki ochronne

Osłony spawalnicze wyposażone są w szkła ochronne w celu ochrony wzroku.
W zależności od przeznaczenia oferujemy osłony wykonane ze szkła lub z poliwęglanu.

Lusterka inspekcyjne - kontrola jakości spawu.
Oferujemy lusterka inspekcyjne stosowane do kontroli wykonania spawu w miejscach trudno dostępnych.

Filtr szklane kolorowe

Filtry szklane o określonym paśmie przepuszczalności światła.
UG - czarno - niebieski - przepuszcza UV
GG - bezbarwny do żółtego - przepuszcza IR

Filtry do telewizji przemysłowej - dostępne w kolorach zielony, czerwony i opal (biały).
Dla zwiększenia czytelności obserwacji telewizyjnej płynowskazów (eliminacja odbicia światła od szkła płynowskazu) stosuje się kolorowe filtry szklane. Przy doborze kolorów i wielkości filtrów należy kierować się zaleceniami producenta płynowskazu.

Dane prezentowane w niniejszym opracowaniu oparte są na najlepszej wiedzy. Continental Trade zastrzega sobie możliwość ich aktualizacji i wprowadzania zmian zgodnie z postępem wiedzy i techniki. Podane dane nie są jednak podstawą przyjęcia odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie, które jest uwarunkowane wieloma czynnikami, wymagającymi rozpoznania dla każdego indywidualnego przypadku.