Continental Trade Sp. z o. o.

Mika

Płatki z miki barwionej

Mikę barwioną uzyskuje się poprzez dodanie barwników w procesie uzyskiwania płatków miki naturalnej i ich wymieszaniu w wysokiej temperaturze. Barwniki na trwałe wnikają do struktury płatków miki, a proces przesiewania płatków w celu wydzielenia frakcji wg wielkości płatka, usuwa resztki barwnika, który nie wniknął w mikę. Płatki białe uzyskuje się w procesie kalcynacji, czyli wygrzewania miki naturalnej w wysokiej temperaturze, bez stosowania barwników.

Poniżej pokazane są standardowe kategorie płatków miki kolorowej w podziale na kolor i odcień. Wielkość płatka w zależności od partii może przyjmować różne przedziały wartości, toteż prosimy o kontakt przed złożeniem zamówienia. 

 

Kolor Odcień Kod Wielkość płatka
[mm]
Zdjęcie
Biały super biały SW-97 wyślij zapytanie Mika biała
biały MFJ wyślij zapytanie
przydymiony biały P0125 wyślij zapytanie
o delikatnej szarości MFJLS wyślij zapytanie
Złoty jasny L1-206 wyślij zapytanie Mika złota
królewski POLD-0152 wyślij zapytanie
ciemny MM0154 wyślij zapytanie
rudawy L2-068 wyślij zapytanie
Żółty jasny L8 wyślij zapytanie Mika żółta
ciemny L2-074 wyślij zapytanie
Niebieski ciemny L4 wyślij zapytanie Mika niebieska
Zielony jasny L2-063B wyślij zapytanie Mika jasnozielona
ciemny L2-376B wyślij zapytanie Mika ciemnozielona
Czerwony jasny L2 wyślij zapytanie Mika czerwona
ciemny L7 wyślij zapytanie
Fioletowy jasny L3 wyślij zapytanie Mika fioletowa
ciemny L6 wyślij zapytanie

Najczęściej spotykany przedział wielkości płatków to od 1 do 3 mm, ale często spotyka się płatki od 0,2 do 2 mm, a nawet do 20 mm.  Prosimy o kontakt przed złożeniem zamówienia. Minimalna ilość handlowa wynosi 1 kg.

Istnieje możliwość dostarczenia płatków mikowych o ściśle selekcjonowanej wielkości, wskazanej przez zamawiającego (np. 1 mm lub 5 mm itp.). Takie zamówienia realizujemy przy ilościach nie mniejszych niż 20 kg.

Dane prezentowane w niniejszym opracowaniu oparte są na najlepszej wiedzy. Continental Trade zastrzega sobie możliwość ich aktualizacji i wprowadzania zmian zgodnie z postępem wiedzy i techniki. Podane dane nie są jednak podstawą przyjęcia odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie, które jest uwarunkowane wieloma czynnikami, wymagającymi rozpoznania dla każdego indywidualnego przypadku.