Continental Trade Sp. z o. o.

Mikanit

Promienniki podczerwieni

Panel mikowy generujący promieniowanie w dalekiej podczerwieni

Promienniki podczerwieni to panele generujące promieniowanie w dalekiej podczerwieni odczuwanej jako ciepło. Ogrzewanie promiennikami jest bardzo wygodne. Panele grzewcze nie zmniejszają wilgotności w pomieszczeniu, nie zużywają tlenu, nie generują żadnych gazów. Elementem grzejnym jest wytrawiona metalowa folia oporowa przykryta specjalnie przygotowaną warstwą papieru mikowego.

Zastosowanie

Promienniki podczerwieni (panele grzewcze) znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ogrzewania, a więc np. w elektrycznym ogrzewaniu mieszkań, ochronie zdrowia, podgrzewaczach mleka, podgrzewaczach kuchennych itp.

Parametry:

Panel mikowy generujący promieniowanie w dalekiej podczerwieni
Parametr Wartość
Wielkość i kształt Zgodnie z wymaganiami klienta
Kolor Zgodnie z wymaganiami klienta
Napięcie zasilania 5 V - 500 V
Moc pobierana 5 W - 5 000 W
Sprawność energetyczna > 95%
Materiał grzejący Folia ze stali nierdzewnej (SUS430)
Materiał izolacyjny Papier mikowy wysokiej jakości
Temperatura powierzchni ≤ 500 °C
Materiał ramki Stal galwanizowana
Długość promieniowania IR 2 μm - 15 μm
Grubość 0.5 mm - 2 mm
Żywotność ≥ 30 000 h
Gwarancja 5 lat

Zazwyczaj potrzebne jest ogrzewania jednostronnie, więc na tylnej stronie umieszczona jest folia aluminiowa, aby odbijała ciepło. Także przewody, izolowane tkaniną  z włókna szklanego,  są przylutowane na odwrocie. Dzięki temu przednia, grzejąca strona, jest bardzo gładka. Brak nierówności powoduje, że panel grzewczy może być ściśle spasowany z obudową urządzenia.

Dane prezentowane w niniejszym opracowaniu oparte są na najlepszej wiedzy. Continental Trade zastrzega sobie możliwość ich aktualizacji i wprowadzania zmian zgodnie z postępem wiedzy i techniki. Podane dane nie są jednak podstawą przyjęcia odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie, które jest uwarunkowane wieloma czynnikami, wymagającymi rozpoznania dla każdego indywidualnego przypadku.