Continental Trade Sp. z o. o.

Mika

Typowe zastosowania

Mika mielona, zależnie od wielkości cząstek (klasyfikacja miki wg wielkości cząstek jest opisana tutaj), znajduje różne zastosowania. Niektóre z nich zebrano w tabeli poniżej.

 

GatunekRozmiar sita
[mesh]
Rozmiar płatków
[
µm]
Typowe zastosowania:
Gruby proszek 30 550 absorbent w środkach dezynfekujących, masy i maty wytłumiające w przemyśle samochodowym, wypełniacz w materiałach wybuchowych
Średni proszek 60 250 elektrody spawalnicze, kable, odlewnictwo i formierstwo, emalie, smary, kleje
Drobny proszek 100 150 farby włókniste, tynki antyakustyczne, płyty sufitowe
Bardzo drobny proszek 325 lub więcej ≤ 44 farby, plastiki, wyroby gumowe, papier, kosmetyki (pudry, kremy itp)

 

Typowa procedura sprzedaży miki mielonej.

Oferujemy Państwu szeroki zakres ziarnistości miki mielonej, zależnie od potrzeb konkretnego zastosowania.

Najczęściej proces sprzedaży miki mielonej, po rozmowie z klientem i rozpoznaniu jego potrzeb, rozpoczyna się od przygotowania próbek miki mielonej (np. 5 kg) o różnym stopniu rozdrobnienia i różnej tolerancji rozdrobnienia np. -32 Mesh, +60 Mesh (co oznaczają „+” i „-” zobacz tutaj). Po przeprowadzeniu prób laboratoryjnych klienci zamawiają już większe ilości (np. 1000 kg), do przeprowadzenia prób technologicznych, z wykorzystaniem linii produkcyjnej. Wybrany przez klienta konkretny rodzaj miki mielonej, najlepiej sprawdzający się w jego zastosowaniu, otrzymuje u nas specjalny indeks, aby zagwarantować zachowanie niezmiennych parametrów miki mielonej w następnych dostawach, zazwyczaj na przestrzeni kilku – kilkunastu lat.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami. Oferujemy nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie doboru miki mielonej (płatków, proszków, pudrów) do różnego rodzaju zastosowań. Najczęściej dostarczamy mikę mieloną do dziedzin wymienionych poniżej, ale jeśli macie Państwo inne, nietypowe, potrzeby wykorzystania miki mielonej – prosimy o kontakt, chętnie pomożemy i doradzimy.