Continental Trade Sp. z o. o.

Mika

Wyroby gumowe

Mika mielona stosowana jest jako wypełniacz w produktach z gumy.

Użycie miki zwiększa twardość, wytrzymałość na złamanie i rozdarcie produktów z gumy. Ulepsza elastyczność i poprawia wygląd artykułów gumowych. Mika jako składnik gumy zapobiega koncentracji masy i zmniejsza przenikanie gazu.

Używana jako smar do form powoduje, że cząsteczki miki tworzą cienką warstwę, która skutecznie zapobiega przed niepożądaną adhezją mieszanin gumy do siebie i do powierzchni formy. Jest odporna na wysokie temperatury. Mika mielona stosowana jest jako podkład w formach i bębnach w procesie produkcji lateksu, pianek syntetycznych i węży gumowych. Użycie miki zwiększa łatwość rozszerzania się gumy w formie. Podczas wydmuchiwania pozwala na ekspansję gumy w formie bez przylepiania się.

 Używana jest też jako naturalny i sztuczny barwnik wyrobów gumowych takich jak: czepki kąpielowe, stroje, zabawki, balony itd. Cząstki miki dają wielu wyrobom z gumy atrakcyjny jasny, połyskujący efekt.

Mika ma zastosowanie w oponach gumowych oraz innych produktach z gumy jako nieklejąca się i nieścieralna mieszanka między gumą wewnętrzną a obudową. Ma charakter obojętnego spoiwa ograniczającego przenikanie gazu i kurczenie się w procesie formowania. Zastosowanie miki pozwala na przyleganie gumy do rdzeni i innych wkładek podczas wulkanizacji.

Dane prezentowane w niniejszym opracowaniu oparte są na najlepszej wiedzy. Continental Trade zastrzega sobie możliwość ich aktualizacji i wprowadzania zmian zgodnie z postępem wiedzy i techniki. Podane dane nie są jednak podstawą przyjęcia odpowiedzialności za poprawne funkcjonowanie, które jest uwarunkowane wieloma czynnikami, wymagającymi rozpoznania dla każdego indywidualnego przypadku.