0
Mika
Praca ze szkłem
Armatura
Produkty specjalne
01 Mika
02 Praca ze szkłem
03 Armatura
04 Produkty specjalne
Blog
Pozostałe na blogu

Jeszcze o mice syntetycznej ...

23/12/2022
OCEŃ WPIS:
Twoja ocena
Dziękujemy za ocenę
średnia ocen: 0/5 - 0 głosów

Najważniejsze zastosowanie miki syntetycznej.

Ponad 95% arkuszy miki syntetycznej jest wykorzystywane jako osłony wzierników w kotłach wysokociśnieniowych. Działanie wody pod wysokim ciśnieniem nie powoduje erozji miki – rozwiązuje problem na 3 lata.

Mika syntetyczna może wytrzymać wysokie ciśnienia robocze: płytki z fluoroflogopitu  mogą być używane w kotłach z ciśnieniem do 32 MP.

Użycie w wysokociśnieniowych portach wziernych osłon z miki syntetycznej podnosi ich trwałość do 3 lat, pod warunkiem, że pozostałe elementy zestawu też gwarantują 3-letnią trwałość.

Mika syntetyczna bywa też stosowana w materiałach uszczelniających.

W jednej z chińskich elektrowni  elementy  uszczelniające w kotle wysokociśnieniowym wykonano z użyciem fluoroflogopitu, dzięki czemu wytrzymują uderzenia wysokiego ciśnienia i wody kondensacyjnej. W efekcie wytrzymałość ciśnieniowa zależy od jakości pozostałych elementów.

Japońska firma BBK Technologies (Bunkaboeki Kogyo Co., Ltd. ), dystrybutor szkła technicznego i armatury przemysłowej, stosuje arkusze miki syntetycznej  we własnych elementach uszczelniających, gwarantując ich 3-letnią żywotność .

 

OCEŃ WPIS:
Twoja ocena
Dziękujemy za ocenę
średnia ocen: 0/5 - 0 głosów