0
Mika
Praca ze szkłem
Armatura
Produkty specjalne
01 Mika
02 Praca ze szkłem
03 Armatura
04 Produkty specjalne

O firmie

Firma Continental Trade sp. z o.o. buduje swoją markę na rynku od roku 1995, specjalizując się w szkle technicznym, armaturze przemysłowej, uszczelnieniach oraz wyrobach z miki.

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi okrągłe szkło wzierne mające zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu (np. farmaceutycznym, petrochemicznym, spożywczym, energetyce, ciepłownictwie itd.) służące do wzrokowej kontroli różnych procesów fizycznych i chemicznych zachodzących w zbiornikach ciśnieniowych, a także podłużne szkło płynowskazowe w wersji transparentnej i refleksyjnej.

Dzięki wysokiej wytrzymałości chemicznej szkła wzierne i wodowskazowe są odporne na działanie agresywnych substancji chemicznych oraz nagłe zmiany temperatur (szoki termiczne). Szkło transparentne charakteryzuje się dużą jednorodnością, przezroczystością oraz czystością.
Do jego produkcji wykorzystywane jest specjalne szkło borokrzemowe. Hartowanie termiczne zapewnia doskonałe własności chemiczne, mechaniczne (wytrzymałość na zginanie i ściskanie) i fizyczne szkła.

Firma Continental Trade poleca również szkło kwarcowe w wielu odmianach. Są to między innymi rury ze szkła kwarcowego - przezroczyste, matowe, kolorowe, grzewcze, bezozonowe, blokujące promienie UV, z czystego lub syntetycznego kwarcu. W ofercie znajdują się nie tylko niezawodne rury kwarcowe, ale również bloki, płyty oraz pręty z kwarcu.

Produkty znajdujące się w ofercie firmy Continental Trade są zgodne z obowiązującymi normami i spełniają wszystkie wymogi techniczne Unii Europejskiej. Dbałość o wysoką jakość dotyczy wszystkich produktów – niezależnie czy jest to rura szklana, szkło wzierne czy wodowskazowe.

Oferta firmy jest bardzo wyspecjalizowana. Obok szkła technicznego, znajdują się w niej także nowoczesne rozwiązania w zakresie uszczelnień (płyty uszczelkarskie, uszczelnienia płaskie, spiralne, metaloplastyczne, a także grafitowe, skórzane) oraz armatury przemysłowej (zawory, kompensatory, poziomowskazy, wzierniki, płynowskazy itd.).

Jedną z głównych grup produktów jest także mika i mikanit - naturalny materiał o bardzo zróżnicowanych zastosowaniach i doskonałych właściwościach izolacyjnych. Continental Trade posiada szeroki asortyment miki naturalnej oraz przetworzonej. W ofercie między innymi mikanit w postaci bloków, płytek, taśm, izolatorów i wyrobów specjalnych. Mikę naturalną oferujemy w postaci płatów (okienka, osłony, dyski), płatków i proszków o różnym kolorze i rozmiarze cząstek, a także w formie papieru mikowego.

Continental Trade to firma handlowa z dużym dorobkiem, ciesząca się zaufaniem w Polsce i na świecie, która stawia na wysokojakościową ofertę oraz profesjonalną obsługę Klienta.

Masz pytania, napisz do nas!

Continental Trade Sp. z o.o.
ul. Krasnobrodzka 5
03-214 Warszawa

lub formularz na stronie http://www.continental.pl/kontakt